Jäsenyhdistykset

Paikallista toimintaa toteutetaan Kanta-Hämeessä 15 paikallisyhdistyksessä. Paikallisyhdistys on keskeinen paikallinen edunvalvoja, jolla on myös OAJ:n myöntämät neuvottelu- ja sopimusoikeudet tietyissä asioissa. Paikallisyhdistykset ja niiden jäsenyhdistykset järjestävät myös koulutustilaisuuksia sekä sosiaalista virkistystoimintaa jäsenkunnalleen.


OAJ:N FORSSAN PAIKALLISYHDISTYS RY
väliaikaisesti hallituksen tehtäviä hoitavat seuraavat henkilöt:
Anna-Kaisa Huotari, puheenjohtaja
anna-kaisa.huotari@edu.forssa.fi
Jani Mäkivalli, varapuheenjohtaja
jani.makivalli@edu.forssa.fi
Juta Joutsimo, sihteeri
juta.joutsimo@edu.forssa.fi

Pääluottamusmies (JUKO) Jukka Lampila
jukka.lampila@edu.forssa.fi
Luottamusmies (perusopetus) Hannu Haapaniemi
hannu.haapaniemi@edu.forssa.fi
Luottamusmies (lukio) Arja Laajalehto
arja.laajalehto@edu.forssa.fi
Työsuojeluvaltuutettu (opettajat) Aija Ojansuu
aija.ojansuu@edu.forssa.fi


HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU OY:N JA HÄMEEN AMMATTI-INSTITUUTTI OY:N PAIKALLISYHDISTYS HAMO RY (179 JÄSENTÄ)
Leila Tuomiala-Mäkelä, puheenjohtaja
leila.tuomiala-makela@hamk.fi
Liiisa Harakkamäki, sihteeri
liisa.harakkamaki@hamk.fi

OAJ:N HATTULAN OPETUSALAN PAIKALLISYHDISTYS RY (110 JÄSENTÄ)
Kirsti Ketola, puheenjohtaja
kirsti.ketola@eduhat.fi
Pirkko Lokinperä, varapuheenjohtaja
pirkko.lokinpera@eduhat.fi
Tuula Jalava, sihteeri
tuula.jalava@eduhat.fi

Pääluottamusmies Marianne Harjanne
marianne.harjanne@eduhat.fi
Luottamusmies (VAKA) Anna-Maija Hyvönen
anna-maija.hyvonen@eduhat.fi
Työsuojeluvaltuutettu (opettajien) Kirsti Ketola
kirsti.ketola@eduhat.fi
Työsuojeluvaltuutettu (toimihenkilöiden) Marko Seppälä marko.seppala@eduhat.fi

OAJ:N HAUSJÄRVEN PAIKALLISYHDISTYS RY
(85 JÄSENTÄ)
Merja Vilppo, puheenjohtaja
oaj.hausjarvi@gmail.com
Ville Valpio, sihteeri
oaj.hausjarvi@gmail.com

Pääluottamusmies Sanna Uotila
sanna.uotila@hausjarvi.fi
Työsuojeluvaltuutetttu Timo Jalovaara
timo.jalovaara@hausjarvi.fi

OAJ:N HÄMEENLINNAN PAIKALLISYHDISTYS RY
(650 JÄSENTÄ)
Merja Vehmas, puheenjohtaja
merja.vehmas@hmledu.fi
Saila Mathlin,1. varapuheenjohtaja
s.mathlin@hotmail.com
Markku Tuominen, 2. varapuheenjohtaja
markku.tuominen@hmledu.fi
Eini Mäntylä, sihteeri
eini.mantyla@hmledu.fi

Pääluottamusmies Erja Oksa
erja.oksa@hameenlinna.fi
Luottamusmies ja varapääluottamusmies (ylä- ja yhtenäiskoulut) Katri Juvonen
katri.juvonen@hameenlinna.fi
Luottamusmies (varhaiskasvatus)
Työsuojeluvaltuutettu (koulut) Katri Juvonen
katri.juvonen@hameenlinna.fi
Työsuojeluvaltuutettu (varhaiskasvatus)

OAJ:N JANAKKALAN PAIKALLISYHDISTYS RY
(198 JÄSENTÄ)
Rosanna Siljander-Simenius, puheenjohtaja
rosanna.siljander-simenius@janakkala.fi
Eveliina Vartiainen, sihteeri
eveliina.vartiainen@janakkala.fi

Pääluottamusmies Kimmo Jokela
kimmo.jokela@janakkala.fi
Luottamusmies (OVTES) Rosanna Siljander-Simenius
rosanna.siljander-simenius@janakka.fi
Työsuojeluvaltuutettu Kimmo Jokela
kimmo.jokela@janakkala.fi


OAJ:N JOKIOISTEN - HUMPPILAN PAIKALLISYHDISTYS RY (82 JÄSENTÄ)
Jukka Pesola, puheenjohtaja
jukka.pesola@jokioinen.fi
Helena Pollari, varapuheenjohtaja
helena.pollari@humppila.fi
Juha Mäkelä, sihteeri
juha.makela@jokioinen.fi


OAJ:N KIIPULAN PAIKALLISYHDISTYS RY (82 JÄSENTÄ)
Valtteri Ketonen, puheenjohtaja
valtteri.ketonen@kiipula.fi
Hanna Pietilä, sihteeri
hanna.pietila@kiipula.fi



OAJ:N LOPEN OPETTAJAT RY (109 JÄSENTÄ)
Auli Pulli, puheenjohtaja
auli.pulli@loppi.fi
Tero Toivonen, varapuheenjohtaja
tero.toivonen@edu.loppi.fi
Marianne Virtanen, sihteeri
marianne.virtanen@loppi.fi

Pääluottamusmies Kirsi Kuutti
kirsi.kuutti2@loppi.fi

OAJ:N LOUNAIS-HÄMEEN KOULUTUSKUNTAYHTYMÄN PAIKALLISYHDISTYS (FAI)
Leena Liukkonen, puheenjohtaja
leena.liukkonen2@gmail.com
Seija Lempiäinen, sihteeri
seija.lempiainen@lhkk.fi
Pääluottamusmies, tekniikan alat Toni Lääveri
toni.laaveri@lhkk.fi
Pääluottamusmies, sosiaali- ja terveysala Anneli Paakki
anneli.paakki@lhkk.fi
Pääluottamusmies, palvelualat Outi Roos
outi.roos@lhkk.fi
Työsuojeluvaltuutettu (opettajat) Mikko Pietilä
mikko.pietila@lhkk.fi
OAJ:N RIIHIMÄEN PAIKALLISYHDISTYS RY
(343 JÄSENTÄ)
Maija Vehmas, puheenjohtaja
oajr.puheenjohtaja@gmail.com
Sari Juutila, varapuheenjohtaja
sari.juutila@riihimaki.fi
Nina-Marika Pieskä, sihteeri
oajr.sihteeri@gmail.com

Pääluottamusmies Anneli Rantamäki
anneli.rantamaki@riihimaki.fi
Luottamusmies (lukio) Antti Räsänen
antti.rasanen@riihimaki.fi
Luottamusmies (alakoulut) Maija Vehmas
maija.vehmas@riihimaki.fi
Työsuojeluvaltuutettu Nina-Marika Pieskä
nina-marika.pieska@riihimaki.fi
OAJ:N SIBELIUS-OPISTON PAIKALLISYHDISTYS
(45 JÄSENTÄ)
Anniina Lehto, puheenjohtaja
anniina.lehto@sibeliusopisto.fi
Eeva Kunnas, varapuheenjohtaja
eeva.kunnas@sibeliusopisto.fi
Sini Virtanen, sihteeri
sini.virtanen@sibeliusopisto.fi

OAJ:N TAMMELAN PAIKALLISYHDISTYS RY
(77 JÄSENTÄ)
Tanja Mertanen, puheenjohtaja
oajtammela@gmail.com
Johanna Ylitalo, sihteeri
johanna.ylitalo@tammela.fi

Pääluottamusmies (JUKO) Jasu Markkanen
jasu.markkanen@tammela.fi
Luottamusmies (VAKA) Mira Salorinta
mira.salorinta@tammela.fi


OAJ:N TAVASTIAN PAIKALLISYHDISTYS
(263 JÄSENTÄ)
Vesa Karjalainen, puheenjohtaja
vesa.karjalainen@kktavastia.fi
Mika Tamminen, varapuheenjohtaja
mika.tamminen@kktavastia.fi
Marita Pennanen, sihteeri
marita.pennanen@kktavastia.fi

Pääluottamusmies Kirsi Kurkela
Luottamusmies Mika Tamminen
Varaluottamusmies Mika Nummela
Luottamusmies Seija Kajaala
Varaluottamusmies Tiia Löfqvist
Luottamusmies Tiina Hottinen
Varaluottamusmies Tiina Luukas
Luottamusmies Vesa Karjalainen
Varaluottamusmies Tuomas Nieminen
Työsuojeluasiamies Kristiina Lahti
YPÄJÄN PAIKALLISYHDISTYS RY (39 JÄSENTÄ)
Outi Kössi, puheenjohtaja
outi.kossi@ypaja.fi
Marianne Saikku, varapuheenjohtaja
marianne.saikku@ypaja.fi
Sari Suvanto-Mäkilä, sihteeri
sari.suvanto-makila@ypaja.fi