Jäsenyhdistykset

Paikallista toimintaa toteutetaan Kanta-Hämeessä 11 paikallisyhdistyksessä. Paikallisyhdistys on keskeinen paikallinen edunvalvoja, jolla on myös OAJ:n myöntämät neuvottelu- ja sopimusoikeudet tietyissä asioissa. Paikallisyhdistykset ja niiden jäsenyhdistykset järjestävät myös koulutustilaisuuksia sekä sosiaalista virkistystoimintaa jäsenkunnalleen.


OAJ:N FORSSAN PAIKALLISYHDISTYS RY (P061)
Hannu Haapaniemi, puheenjohtaja
hannu.haapaniemi@forssa.fi
Annamari Porjamo, varapuheenjohtaja
annamari.porjamo@forssa.fi
Heini Liukkonen, sihteeri
heini.liukkonen@forssa.fi

Pääluottamusmies (JUKO) Jukka Lampila
jukka.lampila@forssa.fi
Luottamusmies (perusopetus) Hannu Haapaniemi
hannu.haapaniemi@forssa.fi
Työsuojeluvaltuutettu (opettajien) Aija Ojansuu
aija.ojansuu@forssa.fi
Lounais-Hämeen koulutuskuntayhtymä (FAI)
Pääluottamusmies (JUKO) Toni Lääveri
toni.laaveri@lhkk.fi
Luottamusmies (sosiaali- ja terveysala) Anneli Paakki
anneli.paakki@lhkk.fi
Luottamusmies (kauppa- ja kulttuuriala) Outi Roos
outi.roos@lhkk.fi


OAJ:N HÄMEEN AMMATILLISEN KORKEAKOULUTUKSEN KUNTAYHTYMÄN PAIKALLISYHDISTYS RY (1090)
Anni Koppanen, puheenjohtaja
anni.koppanen@hamk.fi
Liiisa Harakkamäki, sihteeri
liisa.harakkamaki@hamk.fi

OAJ:N HATTULAN OPETUSALAN PAIKALLISYHDISTYS RY (P082)
Pirkko Lokinperä, puheenjohtaja
pirkko.lokinpera@eduhat.fi
Kirsti Ketola, varapuheenjohtaja
kirsti.ketola@eduhat.fi
Tuula Jalava, sihteeri
tuula.jalava@eduhat.fi

Pääluottamusmies Jari Peltonen
jari.peltonen@eduhat.fi
Luottamusmies (OVTES) Tellervo Estemaa
tellervo.estemaa@eduhat.fi
Luottamusmies (VAKA) Pirjo Ihaniemi
pirjo.ihaniemi@eduhat.fi
Työsuojeluvaltuutettu (opettajien) Kirsti Ketola
kirsti.ketola@eduhat.fi
Työsuojeluvaltuutettu (toimihenkilöiden) Marko Seppälä marko.seppala@eduhat.fi

OAJ:N HAUSJÄRVEN PAIKALLISYHDISTYS RY (P086)
Sari Majaharju, puheenjohtaja
oaj.hausjarvi@gmail.com
Johanna Iso-Touru, sihteeri
oaj.hausjarvi@gmail.com

Pääluottamusmies Sanna Uotila
sanna.uotila@hausjarvi.fi
Työsuojeluvaltuutetttu Timo Jalovaara
timo.jalovaara@hausjarvi.fi

OAJ:N HÄMEENLINNAN PAIKALLISYHDISTYS RY
Vesa Karjalainen, puheenjohtaja
vesa.karjalainen@kktavastia.fi
Merja Vehmas, sihteeri
merja.vehmas@hmledu.fi

Pääluottamusmies Erja Oksa
erja.oksa@hameenlinna.fi
Luottamusmies ja varapääluottamusmies (ylä- ja yhtenäiskoulut) Katri Juvonen
katri.juvonen@hameenlinna.fi
Luottamusmies (varhaiskasvatus) Mari Parikka-Nihti
mari.parikka-nihti@hameenlinna.fi
Työsuojeluvaltuutettu (koulut) Katri Juvonen
katri.juvonen@hameenlinna.fi
Työsuojeluvaltuutettu (varhaiskasvatus) Mari Parikka-Nihti
mari.parikka-nihti@hameenlinna.fi

OAJ:N JANAKKALAN PAIKALLISYHDISTYS RY (P165)
Rosanna Siljander-Simenius, puheenjohtaja
rosanna.siljander-simenius@janakkala.fi
Mika Juurijoki, varapuheenjohtaja
mika.juurijoki@janakkala.fi
Eveliina Vartiainen, sihteeri
eveliina.vartiainen@janakkala.fi

Pääluottamusmies Minna Maijala
minna.maijala@janakkala.fi
Luottamusmies (OVTES) Rosanna Siljander-Simenius
rosanna.siljander-simenius@janakka.fi
Työsuojeluvaltuutettu Kimmo Jokela
kimmo.jokela@janakkala.fi


OAJ:N JOKIOISTEN - HUMPPILAN PAIKALLISYHDISTYS RY
Lassi Oinonen, puheenjohtaja
lassi.oinonen@jokioinen.fi
Helena Pollari, varapuheenjohtaja
helena.pollari@humppila.fi
Leena Pienräihä, sihteeri
leena.pienraiha@jokioinen.fi

OAJ:N LOPEN OPETTAJAT RY
Auli Pulli, puheenjohtaja
auli.pulli@loppi.fi
Tero Toivonen, varapuheenjohtaja
tero.toivonen@loppi.fi
Marianne Virtanen, sihteeri
marianne.virtanen@loppi.fi

OAJ:N RIIHIMÄEN PAIKALLISYHDISTYS RY
Anneli Rantamäki, puheenjohtaja
oajr.puheenjohtaja@gmail.com
Sari Juutila, varapuheenjohtaja
sari.juutila@riihimaki.fi
Nina-Marika Pieskä, sihteeri
oajr.sihteeri@gmail.com

Pääluottamusmies Anneli Rantamäki
anneli.rantamaki@riihimaki.fi
Luottamusmies (lukio) Antti Räsänen
antti.rasanen@riihimaki.fi
Luottamusmies (alakoulut) Maija Vehmas
maija.vehmas@riihimaki.fi
Työsuojeluvaltuutettu Nina-Marika Pieskä
nina-marika.pieska@riihimaki.fi


OAJ:N TAMMELAN PAIKALLISYHDISTYS RY
Katja Lehtoranta, puheenjohtaja
katja.lehtoranta@tammela.fi
Johanna Ylitalo, sihteeri
johanna.ylitalo@tammela.fi

Pääluottamusmies (JUKO) Jasu Markkanen
jasu.markkanen@tammela.fi
Luottamusmies (VAKA) Mira Salorinta
mira.salorinta@tammela.fi


YPÄJÄN PAIKALLISYHDISTYS RY
Outi Kössi, puheenjohtaja
outi.kossi@ypaja.fi
Sari Suvanto-Mäkilä, sihteeri
sari.suvanto-makila@ypaja.fi