Jäsenyhdistykset

Paikallista toimintaa toteutetaan Kanta-Hämeessä 13 paikallisyhdistyksessä. Paikallisyhdistys on keskeinen paikallinen edunvalvoja, jolla on myös OAJ:n myöntämät neuvottelu- ja sopimusoikeudet tietyissä asioissa. Paikallisyhdistykset ja niiden jäsenyhdistykset järjestävät myös koulutustilaisuuksia sekä sosiaalista virkistystoimintaa jäsenkunnalleen.


OAJ:N FORSSAN PAIKALLISYHDISTYS RY (P061)
Hannu Haapaniemi, puheenjohtaja
hannu.haapaniemi@forssa.fi
Annamari Porjamo, varapuheenjohtaja
annamari.porjamo@forssa.fi
Heini Liukkonen, sihteeri
heini.liukkonen@forssa.fi

Pääluottamusmies (JUKO) Jukka Lampila
jukka.lampila@forssa.fi
Luottamusmies (perusopetus) Hannu Haapaniemi
hannu.haapaniemi@forssa.fi
Työsuojeluvaltuutettu (opettajien) Aija Ojansuu
aija.ojansuu@forssa.fi

Lounais-Hämeen koulutuskuntayhtymä (FAI)
Pääluottamusmies (liiketalous, elintarvike ja tietotekniikka) Seija Luoto
seija.luoto@lhkk.fi
Varapääluottamusmies (tekniikan alat) Toni Lääveri
toni.laaveri@lhkk.fi
Luottamusmies (sosiaali- ja terveysala) Anneli Paakki
anneli.paakki@lhkk.fi
Luottamusmies (palvelualat) Outi Roos
outi.roos@lhkk.fi
Työsuojeluvaltuutettu (opettajat) Anu Teppo
anu.teppo@lhkk.fi


HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU OY:N JA HÄMEEN AMMATTI-INSTITUUTTI OY:N PAIKALLISYHDISTYS HAMO RY
Leila Tuomiala-Mäkelä, puheenjohtaja
leila.tuomiala-makela@hamk.fi
Liiisa Harakkamäki, sihteeri
liisa.harakkamaki@hamk.fi

OAJ:N HATTULAN OPETUSALAN PAIKALLISYHDISTYS RY (P082)
Pirkko Lokinperä, puheenjohtaja
pirkko.lokinpera@eduhat.fi
Kirsti Ketola, varapuheenjohtaja
kirsti.ketola@eduhat.fi
Tuula Jalava, sihteeri
tuula.jalava@eduhat.fi

Pääluottamusmies Jari Peltonen
jari.peltonen@eduhat.fi
Luottamusmies (OVTES) Tellervo Estemaa
tellervo.estemaa@eduhat.fi
Luottamusmies (VAKA) Pirjo Ihaniemi
pirjo.ihaniemi@eduhat.fi
Työsuojeluvaltuutettu (opettajien) Kirsti Ketola
kirsti.ketola@eduhat.fi
Työsuojeluvaltuutettu (toimihenkilöiden) Marko Seppälä marko.seppala@eduhat.fi

OAJ:N HAUSJÄRVEN PAIKALLISYHDISTYS RY (P086)
Sari Majaharju, puheenjohtaja
oaj.hausjarvi@gmail.com
Johanna Iso-Touru, sihteeri
oaj.hausjarvi@gmail.com

Pääluottamusmies Sanna Uotila
sanna.uotila@hausjarvi.fi
Työsuojeluvaltuutetttu Timo Jalovaara
timo.jalovaara@hausjarvi.fi

OAJ:N HÄMEENLINNAN PAIKALLISYHDISTYS RY
Merja Pajunen-Putti, puheenjohtaja
merja.pajunen-putti@hmledu.fi
Salla Mathlin,1. varapuheenjohtaja
s.mathlin@hotmail.com
Markku Tuominen, 2. varapuheenjohtaja
markku.tuominen@hmledu.fi
Merja Vehmas, sihteeri
merja.vehmas@hmledu.fi

Pääluottamusmies Erja Oksa
erja.oksa@hameenlinna.fi
Luottamusmies ja varapääluottamusmies (ylä- ja yhtenäiskoulut) Katri Juvonen
katri.juvonen@hameenlinna.fi
Luottamusmies (varhaiskasvatus) Mari Parikka-Nihti
mari.parikka-nihti@hameenlinna.fi
Työsuojeluvaltuutettu (koulut) Katri Juvonen
katri.juvonen@hameenlinna.fi
Työsuojeluvaltuutettu (varhaiskasvatus) Mari Parikka-Nihti
mari.parikka-nihti@hameenlinna.fi

OAJ:N JANAKKALAN PAIKALLISYHDISTYS RY (P165)
Rosanna Siljander-Simenius, puheenjohtaja
rosanna.siljander-simenius@janakkala.fi
Eveliina Vartiainen, sihteeri
eveliina.vartiainen@janakkala.fi

Pääluottamusmies Minna Maijala
minna.maijala@janakkala.fi
Luottamusmies (OVTES) Rosanna Siljander-Simenius
rosanna.siljander-simenius@janakka.fi
Työsuojeluvaltuutettu Kimmo Jokela
kimmo.jokela@janakkala.fi


OAJ:N JOKIOISTEN - HUMPPILAN PAIKALLISYHDISTYS RY
Lassi Oinonen, puheenjohtaja
lassi.oinonen@jokioinen.fi
Helena Pollari, varapuheenjohtaja
helena.pollari@humppila.fi
Juha Mäkelä, sihteeri
juha.makela@jokioinen.fi

OAJ:N LOPEN OPETTAJAT RY
Auli Pulli, puheenjohtaja
auli.pulli@loppi.fi
Tero Toivonen, varapuheenjohtaja
tero.toivonen@edu.loppi.fi
Marianne Virtanen, sihteeri
marianne.virtanen@loppi.fi

Pääluottamusmies Anja Mäkelä
anja.makela@loppi.fi

OAJ:N RIIHIMÄEN PAIKALLISYHDISTYS RY
Anneli Rantamäki, puheenjohtaja
oajr.puheenjohtaja@gmail.com
Sari Juutila, varapuheenjohtaja
sari.juutila@riihimaki.fi
Nina-Marika Pieskä, sihteeri
oajr.sihteeri@gmail.com

Pääluottamusmies Anneli Rantamäki
anneli.rantamaki@riihimaki.fi
Luottamusmies (lukio) Antti Räsänen
antti.rasanen@riihimaki.fi
Luottamusmies (alakoulut) Maija Vehmas
maija.vehmas@riihimaki.fi
Työsuojeluvaltuutettu Nina-Marika Pieskä
nina-marika.pieska@riihimaki.fi

OAJ:N SIBELIUS OPISTON PAIKALLISYHDISTYS
Anniina Lehto, puheenjohtaja
anniina.lehto@sibeliusopisto.fi
Eeva Kunnas, varapuheenjohtaja
eeva.kunnas@sibeliusopisto.fi
Iina Harjula, sihteeri
iina.harjula@sibeliusopisto.fi

OAJ:N TAMMELAN PAIKALLISYHDISTYS RY
Katja Lehtoranta, puheenjohtaja
katja.lehtoranta@tammela.fi
Johanna Ylitalo, sihteeri
johanna.ylitalo@tammela.fi

Pääluottamusmies (JUKO) Jasu Markkanen
jasu.markkanen@tammela.fi
Luottamusmies (VAKA) Mira Salorinta
mira.salorinta@tammela.fi


OAJ:N TAVASTIAN PAIKALLISYHDISTYS
Vesa Karjalainen, puheenjohtaja
vesa.karjalainen@kktavastia.fi
Jukka Kemppi, varapuheenjohtaja
jukka.kemppi@kktavastia.fi
Marita Pennanen, sihteeri
marita.pennanen@kktavastia.fi

Pääluottamusmies Kirsi Kurkela
Luottamusmies Mika Tamminen
Varaluottamusmies Mika Nummela
Luottamusmies Seija Kajaala
Varaluottamusmies Tiia Löfqvist
Luottamusmies Jukka Kemppi
Varaluottamusmies Tiina Luukas
Luottamusmies Vesa Karjalainen
Varaluottamusmies Tuomas Nieminen


YPÄJÄN PAIKALLISYHDISTYS RY
Outi Kössi, puheenjohtaja
outi.kossi@ypaja.fi
Marianne Saikku, varapuheenjohtaja
marianne.saikku@ypaja.fi
Sari Suvanto-Mäkilä, sihteeri
sari.suvanto-makila@ypaja.fi